ОДЕСЬКА ПРИКОРДОННА ДЕРЖАВНА
КОНТРОЛЬНО-ТОКСИКОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

Про лабораторію

Одеська прикордонна державна контрольно-токсикологічна лабораторія була створена відповідно з Постановою Ради Міністрів СРСР і наказу Міністерства сільського господарства СРСР від 6 листопада 1985 року № 37 з метою забезпечення контролю якості імпортних пестицидів, а також наявності в них токсичних домішок . Лабораторія почала працювати з жовтня 1987 року. Відповідно до «Положення про лабораторію» на співробітників також покладено завдання перевірки якості мінеральних добрив, що надходять з-за кордону, контроль за якістю сільськогосподарської продукції, харчової продукції, грунту, води, ядохімікатів вітчизняного виробництва, протруєного зерна , а також аналіз спирту, лікеро-горілчаних виробів, вина та виноматеріалів з метою виявлення фальсифікатів або виробів, що не відповідають державному стандарту України.

 

У лабораторії впроваджені методики по визначенню мікотоксинів, важких металів та токсичних елементів, нітратів у всіх видах продукції, нітрозамінів у рибній та м’ясній продукції, антибіотиків і гормонів в м’ясній та молочній продукції, таніну в сорго, ерукової кислоти і глюкозинолатів в ріпаку, радіологічних показників у харчовій та с\г видах продукції , визначення карантинних показників в с\г продукції, а також визначення фізико-хімічних показників  в с\г та виноробній продукції.

Так як перелік пестицидів, дозволених в Україні щороку збільшується, у зв’язку з цим фахівці лабораторії освоюють та впроваджують нові методи по визначенню залишкових кількостей  пестицидів.

Виробнича діяльність лабораторії зводиться до таких напрямків:

- контроль якості хімічних засобів захисту рослин із простроченим

терміном зберігання і невідомих пестицидів, а також вперше одержаних із-за кордону ядохімікатів.

- визначення залишкових кількостей пестицидів у сільськогосподарській продукції, та води;

- визначення мікотоксинів у всіх видах продукції;

- контроль якості протруювання насіння на токах господарств і калібрувальних заводах.

Фахівцями лабораторії також проводяться випробування по визначенню  токсичних елементів та важких металів, антибіотиків, гормонів, нітрозамінів, визначення фізико-хімічних показників у всіх видах  продукції.

 

Основні робочі групи та підрозділи лабораторії:

  • Група фізико-хімічних досліджень (ГФХД)
  • Група по визначенню пестицидів (ГВП)
  • Група по визначенню гормонів (ГВГН)
  • Група по визначенню мікотоксинів (ГВМ)
  • Група по визначенню антибіотиків (ГВА)
  • Сектор реєстрації зразків і оформлення  документів
  • Відділ карантину

В лабораторії діє система управління якістю, і персонал, який бере участь у роботі цієї системи чітко усвідомлює важливість своєї діяльності і свого внеску в досягнення цілей системи управління якістю.